RESULTS 2018

Place Team Spicrāmis KP Cēsis KP FINIŠS TIME
1 RELAY RACE
Gonzo Cat Bitches Viljar Sinimeri, Ott Vali, Hannes Kadak, HannesTahtsalu, Mart Hommik 04:30 14:16 22:17 38 h 17 min
2 RELAY RACE Flogistons Baiba Altberga, Arnis Kalniņš, Ieva Vītiņa, Gints Kalniņš, Rolands Bruģis, Ziedonis Zālītis, Solveiga Lapa, Ilmārs Ostrovskis 07:28 16:44 00:53 40 h 53 min
1 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN ROSADA Piotr Rosada 05:06 16:37 02:10 42 h 10 min
2 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN Robinzonada Dainius Jaraminas 05:49 17:33 03:23 43 h 23 min
3 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN sharan Dariusz Majchrzak 12:20 23:35 14:00 54 h 00 min
4 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN Pension level Andris Stavro 11:40 07:36 17:41 57 h 41 min
5 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN Vanagkalns Arnis Vītols 11:45 07:26 20:06 60 h 06 min
6 XXL ULTIMATE 420 KM C2 MEN Vikings Roberts Kleinhofs/ Damon Clarkson N/A 10:48 21:40 61 h 40 min
7 XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN Līdz galam! Artūrs Riekstiņš N/A 13:19 23:16 63 h 16 min
DNF XXL ULTIMATE 420 KM K1 MEN Wiesław Koc Wiesław Koc DNF
DNS XXL ULTIMATE 420 KM C1 MEN Līdz galam Ilgvars Ribušs DNS
DNS XXL ULTIMATE 420 KM C2 MIX Säärane Mulk Vahur Kahu (men), Maili Kahu (wom) DNS
1 310 KM K1 MEN PTTK Połaniec Paweł Cichoń 06:19 20:06 14:00 42 h 00 min
2 310 KM K1 MEN Grenlande Aigis Auders N/A 00:23 16:44 44 h 44 min
DNF 310 KM K1 MEN Yukon Half leivo Sepp 05:52 DNF
1 310 KM K1 WOM BLUES HOUR Ilze Balode 06:41 20:32 16:44 44 h 44 min
1 310 KM K2 WOM Team Pörrö & Sievä Virva Vuorenpää, Kati Laine 09:06 02:01 19:20 47 h 20 min
1 310 KM K2 MIX LOSI I NE TOLKO Liudmila Stepanova, Konstantin Stepanov N/A 10:09 21:20 49 h 20 min
DNF 310 KM K2 MIX AIX TEAM Haiko Käärik (M) Greta Silberg-Käärik (F) 05:54 DNF
1 310 KM K2 MEN Estonian Vikings Ivar Hütt, Mart Reimann 04:50 15:40 02:06 30 h 06 min
DNF 310 KM K2 MEN Võhandu Gauja Yukon Team Estonia Hillar Irves, Martin Ilumets 06:52 22:15 DNF
DNF 310 KM C2 MEN Welhonpesän hampparit Jaakko Mäkikylä, Sampo Harju 12:25 DNF
DNF 310 KM SUP Tõnis Metstak Tõnis Metstak 08:53 DNF
DNF DO YOUR OWN XXL K1 MEN Koks Gatis Bērziņš DNF
1 DO YOUR OWN XXL 50 KM K1 MEN Tiba Andis Tilčiks 00:35 5 h 35 min
1 DO YOUR OWN XXL 100 KM K1 MEN Ilmārs Ķauķītis Ilmārs Ķauķītis 08:53 08:53 13 h 53 min
1 DO YOUR OWN XXL 150 KM K1 MEN Paddle The World Siim Peetris 05:53 19:54 24 h 54 min
DNS DO YOUR OWN XXL K1 MEN Cēsinieks Pēteris Štoss DNS
1 DO YOUR OWN XXL 200 KM K2 MEN WK.EE Teet Vähesoo, Matti Tuul 04:50 18:22 18:22 23 h 22 min
1 DO YOUR OWN XXL 100 KM SUP Sarkanais airis Ansis Īvāns 10:25 10:25 15 h 25 min